Atatürk Lisesi Mezunları Sanat ve Spor Kulübü Derneği

Başkanın Mesajı

Merhabalar,

Atatürk Lisesi Mezunları Sanat ve Spor Kulübü Derneği Başkanı olarak tüm öğretmenlerimizi, mezun arkadaşlarımızı ve okulumuz öğrencilerini selamlıyorum. 21 Kasım 1991 yılında kurulan ve halen faaliyetlerini sürdüren mezunlar derneğimizin 13 Mart 2016 tarihinde yapılan olağan genel kurul toplantısında oy birliğiyle ben ve çalışma arkadaşlarım yeni yönetim kadrosu olarak görevi devralmış bulunmaktayız. Bu güne kadar çeşitli isimlerle öğretim hayatında yer alan ve binlerce mezun veren okulumuzun mezunlar derneği başkanlığı görevini üstlenmek şüphesiz ki büyük bir sorumluluk istiyor.

Bana yürüttüğüm bu görevde bir önceki yönetimde de çalışmış olmanın verdiği deneyim büyük fayda sağlamakta. Neredeyse tamamı değişen yeni yönetim kadromuzdaki arkadaşlarımla birlikte yaptığımız her işte “Nasıl daha iyi olabiliriz? ” sorusunun peşine düşmüş vaziyetteyiz.

Mezunlarımız arasındaki iletişimi güçlendirmenin ve birlikteliği arttırmanın yolunun genç mezun arkadaşlarımızın aramıza katılmasıyla hız kazanacağı inancındayım. Bu amaçla uygulamalarımız da bir yenilik olarak; 50. Yıl plaketlerinin yanı sıra mezuniyetlerinin 25. Yılını dolduran arkadaşlarımızın da plaket almalarını gösterebiliriz. Okul bahçesinde düzenlediğimiz geleneksel Pilav gününde mezuniyetlerinin 25. Yılını dolduran arkadaşlarımız Derneğimiz önderliğinde organize olarak paketlerini almakta ve coşkumuz bir kat daha artmaktadır.

Gerek 50.Yıl ve gerek se 25.Yıl paketlerinin görselinde, tasarımını aynı zamanda heykel sanatçısı olan değerli öğretmenimiz Lale Erler in yapmış olduğu ve adeta okulumuzun simgesi haline gelmiş olan binamızın yan cephesindeki Atatürk Rölyefini şeklen kullanmaktayız.

Önümüzdeki yıllarda çok daha genç arkadaşlarımızın aramıza katılımını hızlandırmak adına 10. Yıl mezuniyeti anısına da plaket törenlerinin gerçekleştirilmesinin gerekli olduğu inancındayım. Düşüncem odur ki, yeni mezunların katkısı ve katılımları ile büyüyen ve gençleşen ailemiz çok daha fazla güç kazanacaktır.

Bu yıl 2.sini hazırladığımız ve pilav gününde konuklarımıza dağıttığımız “PİLAV -OKUL GÜNCESİ“ başlıklı bültenimizin de iletişimimizi güçlendireceği ve geçen zaman içerisinde güzel bir anı olarak arşivlerimizde yerini alacağı inancındayım. Mezunlarımız ile kullandığımız otomasyon sistemi aracılığıyla gerek mail, gerekse sms yoluyla sık sık iletişim kurmaya çalışıyor, etkinliklerimizden haberdar ediyoruz. Amacımız derneğimizin üye sayısını artırmak ve ailemizi daha da büyütmektir. İstanbul’un en köklü liselerinden biri olan okulumuzdan mezun olmak bir ayrıcalık ve gurur kaynağıdır. Bu vesile ile diğer köklü liselerin dernekleri ile de işbirliği içinde olduğumuzu belirtmek isterim.

Oldukça önemsediğimiz bir konu da okulumuzun Atatürk İsmini alışının yıldönümü olan 4 Mart gününü Gala Yemeği ile kutlamaktı. Bu yıl Levent Tenis Kulübü Kayra Restaurant’ta yüzden fazla mezunumuzun katılımıyla bu coşkuyu yaşadık ve çok mutlu olduk. Bence tüm mezunlarımız şimdiden bu tarihi ajandalarına not etmeliler.

Bu süreçte derneğimizin logosunu da revizyondan geçirdik ve kurumsal kimliğimizi etkinliklerimizde cobalt mavi zemin kullanarak daha dikkat çekici hale getirmeye çalıştık.

Okulumuzun menfaatleri doğrultusunda yeni projeler üretmek ve kalıcı izler bırakmanın gerekliliğine inanıyorum. Bu amaçla yapmak istediğimiz işlerin arasında belki de en manalı olanı “Okul Müzesi” projesidir. Bu denli köklü bir geçmişe sahip olan okulumuzun bir müzeye sahip olmasını isteyenlerin başındayım. Genele yayılan ve mezunlarımızın büyük çoğunluğunun katkılarıyla gerçekleşmesini istediğim bu proje hepimizin eseri olacaktır. Dernek olarak her zaman fikir ve önerilerinize açık olduğumuzu belirtmek isterim. Unutmayalım ki biz büyük ve güçlü bir aileyiz.

Saygılarımla.
Engin Dumanlı
Atatürk Lisesi Mezunları Sanat ve Spor Kulübü Derneği Başkanı

Comments are closed.