Atatürk Lisesi Mezunları Sanat ve Spor Kulübü Derneği

Yeni Okul Aile Birliği Başkanımız İle Tanıştık

19 Kasım 2016

2016-2017 Eğitim- Öğretim yılında okulumuzda dört yıldır Okul Aile Birliği Başkanlığını yapan Ekrem CANDAR ve ekibi görevi yeni bir ekibe bıraktı. Son derece özveriyle çalışması gereken ve sorumluluğu büyük olan Okul Aile Birliğimizin yeni başkanı Şehnaz Kocaoğlu. Kendisi ile bir araya gelerek yeni görevi hakkında söyleşi yaptık. Yüz ölçümü oldukça yüksek bir alana yayılan, öğrenci sayısı giderek artan ve başarı hedeflerinin, üst seviyede olduğu bir okulda bu sorumluluğu aldıkları için kendilerini kutlayarak söyleşimize geçiyoruz.

E.D.V. : Yeni görevinizde başarılar dileriz. BAAL Okul Aile Birliği’nin hedeflerinde ve yeni kadronuzdan bahsedebilir misiniz?

Ş.K.: Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. O.A.Birlikleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileler arasında iletişimi sağlayarak, öğrencilerin daha iyi bir eğitim alması amacı ile kurulmuştur. Biz de bu amaca ulaşmak için okulumuzun hedefleri çerçevesinde gerekli işbirliğini sağlamak için bir araya gelmiş gönüllüleriz.
Bizim dönemimizde O.A.B. tam bir takım edası ile tüm karar ve aktivitelerde ortak karar ve herkesin katılımı ile çalışmalarını yürütmektedir. Çok değerli velilerimizden Tülin Akar Başkan Yardımcısı Nuran Sağır Sekreter Hakan Atalay Muhasip Yeşim Vardar Üye olarak bu çalışmalarımıza katkıda bulunmaktadır.

E.D.V.: Okulumuz İstanbul’un en köklü liselerinden biri. Çocuklarınızın bunu hissederek ve bu kültürü alarak yetiştiğini düşünüyor musun?

Ş.K.: Dediğiniz gibi İstanbul’un en köklü eğitim kurumlarından biriyiz. Tüm öğrencilerimiz bu okulun bir parçası olduğu ve ileride bu büyük ailenin bir üyesi olacağı için çok şanslı. Bugün dünya iletişim çağında. Bilginin kolay erişilebilir olması insanlar arasındaki mesafeleri kısalttı. Ve artık farklılaşma bilginin
üzerine konabilecek ekstra özelliklerde yer alır hale geldi. Okulumuzun 1996 tarihinden beri devam eden ÇATI tiyatro çalışması bu farklılaşmaların en önemli unsurlarından biri. Zengin öğretmen kadromuz, çağdaş okul yönetimimiz ve bilinçli velilerimizin desteği ile gençlerimiz Atatürk’ün işaret ettiği geleceğimizi emanet edeceğimiz, vicdanlı, bilgili ve kültürlü bireyler olarak topluma kazandırılmaktadır.

E.D.V: Öğrencilerin sosyal faaliyetleri ile ilgili girişimleriniz var mı?

Ş.K.: O.A.B. olarak sınırlı maddi imkânlarımız ile okulumuzun temel ihtiyaçlarını gidermenin gayreti içinde olmakla birlikte gençlerimizin gelişimine katkıda bulunacak bir takım faaliyetleri düzenledik, özel günlerini ve elde ettikleri başarıları kutlamaya çalıştık.Bağımlılık semineri düzenledik, Üniversitelere tanıtım gezileri yaptık. Öğretmenler gününü kutladık. Proje çalışmasında dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendirdik. 4 Mart günü Okulumuzun Atatürk adını alışını
hep birlikte kutladık. Şimdi sırada bu sene mezun edeceğimiz gençlerimizi organize ettiğimiz mezuniyet töreni ile uğurlamak var.

E.D.V.: Mezunlar Derneğinden işbirliği anlamında beklentileriniz ya da önerileriniz var mı?

Ş.K.: Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği’nin okulumuz için önemi malumunuzdur. Bu köklü kültür sizler sayesinde yeni kuşaklara aktarılacak, okulumuzun gelenekleri yeni öğrencilerimize öğretilecektir. Sizler öğrencilerimiz ve üniversiteye yolcu ettiğimiz mezunlarımız için en önemli rol modellersiniz. Onların ilerideki hedeflerine ulaşmada, yol göstermede çok büyük sorumluluklarınız var. Devlet okullarının sahip olduğu olanaklar hepimizin malumu. Bu imkânları maddi manevi en üst seviyeye çıkarmak için O.A.B. olarak Mezunlar Derneğini her zaman yanımızda görmek isteriz. Siz sahip çıktığınız sürece bu köklü eğitim kurumu yeni kuşaklara da ulaşacaktır.

E.D.V.: İşbirliklerimizin her zaman devam etmesi temennisiyle, bu keyifli ve bilgi dolu sohbet için teşekkür ederiz .

Last modified: 10 Aralık 2017

Comments are closed.